kulinaria

Jak wybrać samowar na konferencje i spotkania biznesowe?

Samowary wielu osobom kojarzą się głównie ze starymi, rosyjskimi naczyniami, które opalało się drewnem lub wiórami. Akcesoria o orientalnym wyglądzie pozwalały na przygotowanie dużej ilości herbaty. Dziś rosnącą popularnością cieszą się ich nowoczesne odpowiedniki. Jak wybrać odpowiedni model na konferencję lub do restauracji?

Dlaczego warto zdecydować się na takie naczynie?

Choć zaparzenie herbaty w samowarze wymaga więcej uwagi, może nadać spotkaniom wyjątkowego charakteru. Pozwoli również zapewnić uczestnikom ciepły napój przez dłuższy czas. To rozwiązanie z pewnością bardziej oryginalne niż standardowe termosy i czajniki.

Ustawienie takiego urządzenia w hotelu lub na sali konferencyjnej może okazać się wspaniałym pomysłem. Wciąż nie jest to często spotykane rozwiązanie, dzięki czemu zostanie zauważone i zapamiętane przez gości. Wiele osób uważa, że tego typu akcesoria nadają przestrzeni wyjątkowego charakteru.

Co należy wziąć pod uwagę?

Praktycznym rozwiązaniem będzie wybór modelu elektrycznego. Tradycyjne, opalane drewnem akcesoria mogą stanowić atrakcję podczas spotkań integracyjnych. Podczas konferencji o charakterze służbowym bardziej funkcjonalne będą właśnie modele podłączane do prądu.

Należy jednak przemyśleć dobór odpowiedniej pojemności i materiału wykonania. Samowar może mieścić w sobie od jednego do kilkunastu litrów cieczy. Warto rozważyć, ile herbaty będzie potrzebne przy danej okazji. Elektryczne egzemplarze tworzone są z różnych metali. Popularnością cieszą się modele stalowe i mosiężne. Warto wiedzieć, że mosiądz będzie szybciej się nagrzewał i dłużej utrzymywał ciepło.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wybierając samowar warto zwrócić uwagę na jego jakość i staranność wykonania. Dobrym pomysłem będzie również dopasowanie designu do charakteru aranżacji sali. Zaleca się sprawdzić, czy kupowany model elektryczny posiada takie funkcje, jak automatyczne wyłączanie i ochrona przed przegrzaniem. Zapewnią możliwie najbardziej bezpieczne korzystanie ze sprzętu.

Przemyślanie dopasowane akcesorium z pewnością nada przestrzeni unikalnego charakteru. Może okazać się doskonałym rozwiązaniem zarówno na spotkaniach biznesowych, jak i w hotelach oraz restauracjach.

Samowary dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *