kulinaria

Jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kalorii?

Osoby, które są w trakcie diety i marzą o utracie zbędnych kilogramów, powinny wiedzieć, i jakie jest ich zapotrzebowanie kalorii. Prawda jest taka że odchudzanie to czysta matematyka – wystarczy dostarczyć do organizmu mniej kalorii, niż ten potrzebuje. Oczywiście, nie bez znaczenia jest ruch, a także rodzaj przyjmowanych pokarmów.

Jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kalorii?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że na zapotrzebowanie kaloryczne wpływ ma wiele czynników. Mowa tutaj o wieku, wzroście, masie ciała, płci, stanie zdrowia, a także aktywności fizycznej.

Uznaje się, że większe zapotrzebowanie na kalorie mają mężczyźni, zwłaszcza ci, którzy pracują fizycznie. Zapotrzebowanie kalorii zmniejsza się wraz z wiekiem, a u seniorów osiąga wartość około 1600 kalorii.

Jak osiągnąć cele sylwetkowe?

Odchudzanie w gruncie rzeczy jest mało skomplikowane i proste. Wystarczy obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, a następnie tak skomponować dietę, by stworzyć deficyt kalorii.ma przy odżywianiu się w ten sposób przez dłuższy czas, waga z pewnością spadnie.

Aby przyspieszyć efekty, warto dołączyć do diety aktywność fizyczną. Osoby które decydują się na liczenie kalorii, powinny być tym konsekwentne i systematyczne. Warto liczyć każdy, nawet najmniejszy kęs pokarmu, bowiem bardzo często bywa tak, że przekąski, które na pozór wydają się niepozorne, sprawiają, że dieta jest nieskuteczna.

Podsumowując, zapotrzebowanie kalorii jest różne dla każdego człowieka i stanowi podstawę komponowania zdrowej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *