kulinaria

Dlaczego warto serwować steki na deskach?

Soczysty stek w zestawieniu z pieczonymi ziemniakami albo zdrową sałatką to danie, które na pewno wprawi gości w zachwyt. Przygotowując posiłek, trzeba zadbać jednak nie tylko o doprawienie mięsa i jego dobre wypieczenie, ale i o odpowiednie podanie. Idealnym rozwiązaniem będzie specjalna deska do serwowania steków.

Jak elegancko podać steki?

Serwując posiłek dla znajomych, warto zadbać o jego właściwe podanie. Goście będą zachwyceni, jeśli danie będzie nie tylko smaczne, ale i oryginalnie przygotowane. Do steku idealnie pasowały będą pieczone ziemniaki, grillowane warzywa albo świeża sałatka. W małych miseczkach można podać aromatyczne dipy. Sam stek warto położyć nie na klasycznym półmisku, ale na desce drewnianej lub kamiennej. W ten sposób danie będzie prezentowało się bardziej intrygująco i apetycznie. Podanie na desce jest zarówno oryginalne, jak i bardzo praktyczne, ponieważ mięso można wygodnie kroić. Całość będzie kojarzyła się z luźną, domową atmosferą i sprawi, że przyjęcie w gronie przyjaciół zyska wyjątkową oprawę.

Deski do serwowania steków – które będą najlepsze?

Wybierając deski do steków, warto pamiętać o kilku detalach. Podstawki muszą mieć odpowiedni rozmiar, by jedzenie z nich było wygodne dla gości. Deska powinna bez problemu mieścić stek z dodatkami, powinna także umożliwiać bezproblemowe krojenie. Licząc na to, że deska będzie i elegancka, i trwała, warto stawiać na produkty najwyższej jakości. Jeśli chodzi o deski drewniane, doskonałym wyborem będą szlachetne, odporne na wodę gatunki drewna, jak akacja, mango czy bambus, jeśli chodzi o deski kamienne – trzeba wybierać gatunki kamienia, które nie niszczą się w kontakcie z wodą oraz żywnością. Deski do steków powinny być stylowe, ładnie wykończone, pochodzić z kolekcji renomowanych producentów.

Gdzie kupić deski do serwowania steków?

Poszukując desek do serwowania steków, najlepiej wybrać się do dobrze wyposażonego sklepu gastronomicznego. Tego typu akcesoria można znaleźć także online. Trzeba jednak pamiętać, by sprawdzać wielkość deski oraz rodzaj materiału, z którego została wykonana. Zamawiając deski do serwowania steków ze sklepu internetowego, można liczyć na znacznie niższe ceny i atrakcyjne rabaty – zwłaszcza przy zakupie większej ilości akcesoriów podczas jednej wizyty.

Deski do serwowania steków znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *