dom i ogród

Zastosowanie mopów do sprzątania

Z pewnością za każdym razem, kiedy będziemy zabierać się do czyszczenia podłogi, będzie nam zależeć na tym, by zrobić to dokładnie, ale również w taki sposób, by nie zniszczyć danej powierzchni. Chcąc wybrać mop do sprzątania, warto najpierw sprawdzić, czy będziemy mogli go zastosować do każdej powierzchni, czy też nie.

Płaski mop do jakiej podłogi

Nie da się ukryć, że płaskie mopy należą do tych, które są najbardziej popularne. Będziemy mogli je zamówić na przykład na stronie tej firmy http://mopy-ceg.pl/. Zanim jednak dokonamy zakupu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na pewno zdadzą egzamin w konkretnym zastosowaniu.

Mopy płaskie będą nam najlepiej służyć wtedy, gdy podłoga, którą będziemy mieli posprzątać, będzie mieć większą powierzchnię. By mieć pewność, że faktycznie taki mop sprawdzi się w takim zastosowaniu, możemy jeszcze dobrać właściwą końcówkę, czyli tę która będzie możliwie jak najszersza.

Takie mopy są często wykorzystywane przez firmy, które proponują usługi sprzątania. Można bowiem za ich pomocą z powodzeniem pozbyć się zanieczyszczeń z sal gimnastycznych, z korytarzy szkolnych, biurowych, czy wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z podłogami w dużych pomieszczeniach.

Zastosowanie sznurkowych mopów do sprzątania

Jeśli mamy w perspektywie sprzątanie podłogi, bądź podłóg, które znajdują się w naszym mieszkaniu, czy domu, wtedy najlepiej zdecydować się na mopy sznurkowe.

Podobnie, jak w przypadku mopów płaskich, także i te będziemy mogli znaleźć w ofercie sklepu http://mopy-ceg.pl/. Warto dodać, że jeśli chodzi o to, do jakiej konkretnej podłogi można zastosować takie mopy, to nie ma tutaj żadnych ograniczeń.

Wybierając mopy sznurkowe, możemy liczyć na to, że uda nam się bez większych problemów dotrzeć końcówką do nawet najbardziej niedostępnych przestrzeni. Końcówki są najczęściej bawełniane, bądź wykonane z mikrofibry, dlatego dobrze chłoną zanieczyszczenia, a przy tym nie uszkadzają czyszczonej powierzchni.

Kiedy stosuje się mopy akrylowe, a kiedy bawełniane

Niekiedy będziemy zastanawiać się nad tym, jaki mop jest najbardziej wskazany nie ze względu na rodzaj podłogi, ale na to, w jaki rodzaj czyszczenia zastosować – na sucho, czy na mokro.

Jeśli wskazane jest czyszczenie podłogi na sucho, wtedy najlepszym wyborem będą mopy akrylowe. Dzięki nim możemy bez trudu zamieść podłogę, jak również wypolerować jej powierzchnię.

Z kolei do mycia na mokro zdecydowanie lepiej sprawdzi się mop bawełniany, który jest zresztą przeznaczony wyłącznie do usuwania zabrudzeń z użyciem wody. Bawełniana końcówka jest bardziej chłonna od tej akrylowej, dzięki czemu zwyczajnie szybciej i dokładniej zbierzemy zanieczyszczoną wodę z podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *