dom i ogród

Wybór kołder zimowych – o czym pamiętać?

Ciepła, przyjemna w dotyku kołdra to jeden z najlepszych sposobów na skuteczną ochronę przed zimnem. Wybierając kołdrę na zimę warto skupić się między innymi na rodzaju pokrycia i gramaturze, podczas zakupu należy pamiętać również o dopasowaniu optymalnego wypełnienia.

Wybór kołdry na zimę – o czym pamiętać?

Wybierając kołdry zimowe koniecznie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze kołdra zimowa powinna cechować się odpowiednią gramaturą, która zapewni skuteczną ochronę przed zimnem – w przypadku kołder zimowych najlepiej sprawdzą się wypełnienia o gramaturze od 1000 do 1800 g.

Podczas wyboru kołdry niezwykle ważną kwestią, oprócz gramatury, okaże się także rodzaj zastosowanego wypełnienia. W zimowych kołdrach bardzo często stosowane jest między innymi naturalne wypełnienie wykonane z puchu gęsi i kaczek. W ciepłych kołdrach bardzo często można spotkać także wełnę. Oprócz tego producenci kołder oferują swoim klientom kołdry wykonane z poliestru i silikonu.

Wybierając kołdrę na zimę nie można zapominać o dopasowaniu odpowiedniego pokrycia. W przypadku ciepłych, zimowych kołder doskonale sprawdzą się między innymi naturalne pokrycia bawełniane oraz pokrycia wykonane z jedwabiu i satyny.

Wypełnienie naturalne czy syntetyczne – które wybrać?

Wypełnienia kołder zimowych wykonane z naturalnych materiałów takich jak puch czy wełna będą doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących praktycznych rozwiązań, zapewniających wysoki poziom izolacji termicznej. Ten typ wypełnienia doskonale ochroni przed zimnem, nie doprowadzając do przegrzania organizmu.

W przypadku osób borykających się z uciążliwymi alergiami lepszym rozwiązaniem okaże się wybór kołder wyposażonych w wypełnienie syntetyczne – nowoczesny poliester zabezpieczy przed zimnem oraz zapobiegnie gromadzeniu się nadmiaru wilgoci. Syntetyczne kołdry zimowe z poliestru i silikonu sprawdzą się także doskonale w przypadku dzieci.

Bawełniane pokrycie kołdry – zalety

Dopasowanie odpowiedniego pokrycia to kolejna z kwestii, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru kołdry. W przypadku zimowych kołder świetnie sprawdzą się między innymi wysokiej jakości pokrycia wykonane z bawełny.

Naturalna bawełna stosowana podczas produkcji pokryć zapewnia wysoki poziom higieny, oprócz tego pokrycia bawełniane usprawniają proces cyrkulacji powietrza oraz zapobiegają gromadzeniu się wilgoci. Warto pamiętać również o tym, że tkaniny bawełniane są niezwykle łatwe w utrzymaniu, dodatkowo charakteryzują się także sporą wytrzymałością.

Kołdry zimowe znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *