dom i ogród

Szybkoschnące ręczniki treningowe

Suchy i lekki ręcznik po treningu czy wizycie na basenie to marzenie niejednego sportowca. Obecnie jest to możliwe, dzięki nowoczesnym ręcznikom z mikrofibry, produkowanym z mikrowłókien poliestrowych. Ręczniki te doskonale wchłaniają wilgoć i szybko schną, dzięki czemu stanowią przydatny element wyposażenia zarówno torby treningowej, jak i turystycznego plecaka. Czym są ręczniki z mikrofibry?

Mikrowłókna poliestrowe

Ręczniki z mikrofibry produkowane są z materiału, charakteryzującego się porowatą strukturą. Włókna, budujące strukturę ręcznika, mają średnicę wielokrotnie mniejszą od średnicy ludzkiego włosa. Dzięki temu, ręcznik z mikrofibry posiada doskonałą chłonność, która utrzymuje się na podobnym poziomie przez wiele cykli prań. Co ciekawe, poliestrowe mikrowłókna materiału pozwalają na pozbycie się ponad 90% wody po dokładnym wykręceniu ręcznika po treningu czy skorzystaniu z sauny.

Zalety ręczników z mikrofibry

Ze względu na porowatą strukturę, ręcznik z mikrofibry doskonale sprawdzi się podczas wizyty na basenie, saunie czy na treningu. Jakie zalety posiadają te ręczniki?
– materiał charakteryzuje się dużą pochłanialnością wilgoci,
– szybkoschnący, co warunkuje komfort jego użytkowania,
– miękka tekstura, szczególnie ważna dla wrażliwej skóry.Co ciekawe, ręczniki te potrafią wchłonąć do 3 razy więcej wilgoci niż tradycyjne ręcznik bawełniane, a co więcej, mogą wchłonąć nawet do 7 razy więcej wody niż same ważą

Przeznaczenie ręczników z mikrofibry

Wykonane z mikrofibry ręczniki posiadają wiele zastosowań. Często wykorzystywane są przez firmy pod nadruki, lecz głównie korzystają z nich osoby aktywnie spędzające czas. Ręczniki te wykorzystywane są zazwyczaj poza domem, np. na zajęciach fitness, na siłowni, basenie czy saunie, ze względu na niewielkie rozmiary po złożeniu, lekkość oraz szybkość schnięcia. Równie dobrze, mogą być jednak użytkowane w domu czy w salonach fryzjerskich.

Wady ręcznika z mikrofibry

Mikrofibra posiada jedną wadę, która wyklucza korzystanie z ręcznika np. na plaży czy otwartym basenie. Ręczniki z mikrofibry nie ogrzewają i nie chronią przez wiatrem oraz niską temperaturą. Nie powinny być zatem używane w miejscach, gdzie będziemy narażeni na złe warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *