dom i ogród

Poduszka profilowana – dlaczego warto?

Bezsenność, sztywność karku, bóle krzyża – to wszystko mogą być skutki źle dopasowanej poduszki do spania. Nieprawidłowa postawa przyjmowana podczas snu i brak oparcia dla odcinka szyjnego szybko skutkują nieprzyjemnymi dolegliwościami. Chcąc zwiększyć swój komfort, warto postawić na alternatywę dla klasycznych poduszek: poduszkę profilowaną.

Jak zadbać o komfort nocnego wypoczynku?

Sen to nie tylko chwila na odpoczynek, ale też czas, w którym cały organizm się regeneruje. Mózg porządkuje informacje, reguluje wydzielanie hormonów, usprawnia działanie wszystkich układów. Niedobór snu powoduje przemęczenie, spadek odporności i sprzyja wszelkiego rodzaju chorobom.Na pogorszenie stanu zdrowia może mieć wpływ także postawa przyjmowania w trakcie snu. Jeśli jest mało komfortowa, pojawia się ból kręgosłupa, czasem też bezdech i uczucie przewlekłego zmęczenia. Chcąc zadbać o swój sen, warto wprowadzić relaksującą wieczorną rutynę, ale przede wszystkim wyposażyć sypialnię w dobrej klasy materac i wygodną poduszkę.

Poduszki profilowane – najbezpieczniejsze dla kręgosłupa

Tradycyjna poduszka często bywa przyczyną sztywności karku czy bólu kręgosłupa. Nie zapewnia odpowiedniego oparcia, w rezultacie sprzyjając nienaturalnej, mało ergonomicznej pozycji ciała podczas snu. Dochodzi do nadwyrężenia mięśni, pojawia się ból stawów, z czasem mogą rozwinąć się zwyrodnienia kręgosłupa.Znacznie lepszą alternatywą są specjalne, ortopedyczne poduszki profilowane. Te mają optymalny dla ludzkiego ciała kształt, są wykonane ze sprężystej pianki reagującej na ruch ciała i dopasowującej się do niego. Zostały wyprofilowane tak, by odcinek szyjny miał zapewniony komfortowe podparcie, a tym samym wymuszają zdrową postawę ciała, zapobiegają bólom kręgosłupa, łagodzą napięcie, ułatwiają zasypianie.

Jak wybrać najlepszą dla siebie poduszkę profilowaną?

Największy wybór poduszek profilowanych proponują producenci specjalizujący się w tym produkcie. Sporą ofertą mogą pochwalić się również dobrze wyposażone sklepy z tekstyliami do sypialni, w tym sieciówki.Wybierając poduszkę, trzeba maksymalnie dopasować ją do siebie – inna wskazana jest dla osoby śpiącej na plecach czy na boku, inna dla tych, którzy sypiają na brzuchu. Poduszki różnią się wysokością, twardością, kształtem – szukając odpowiedniej dla siebie, najlepiej zapytać o poradę sprzedawcę, by dobrze dobrać wszystkie parametry.

Poduszki profilowane dostępne są w ofercie Vege Home.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *