dom i ogród

Pamiątka chrztu – jak wybrać odpowiedni upominek?

Chrzest święty to podwójne święto – z jednej strony oznacza przyjęcie nowego członka chrześcijańskiej wspólnoty, z drugiej jest często także pierwszym rodzinnym spotkaniem w nowym, powiększonym gronie. Jak celebrować tę chwilę, by dziecko zyskało niepowtarzalną, przywołującą nastrój tego dnia pamiątkę? Najlepiej wybierając wyjątkowy, nawiązujący do okazji upominek.

Chrzciny – jedna z najważniejszych polskich uroczystości

Chrzciny to ważna, przechodząca z pokolenia na pokolenie tradycja. Ma wymiar religijny, ale też rodzinny – jest powitaniem nowego członka rodziny, uroczystym przyjęciem go do Kościoła Katolickiego. Ten dzień świętowany jest najpierw podczas mszy świętej, potem w rodzinnym gronie. To czas na radość z pojawienia się na świecie maluszka, na bliskość i na budowanie wspomnień. W polskiej tradycji chrzciny są często bardzo hucznie świętowane. To uroczystość gromadząca bliższych i dalszych krewnych – najczęściej pierwsze duże święto w życiu nowo narodzonego dziecka.

Co podarować dziecku z okazji dnia chrztu świętego?

Choć chrzest to przede wszystkim święto maluszka, dziecko nie ma szans zapamiętać tego dnia – jest na to zbyt malutkie. To rodzice i krewni będą opowiadać mu o uroczystości i pierwszym spotkaniu z krewnymi. Obudzić wspomnienia pomogą wszelkiego rodzaju pamiątki: zdjęcia, filmy, ale też drobne, ale znaczące upominki od bliskich osób.Pamiątka chrztu powinna być przede wszystkim prezentem od serca. To może być naszyjnik z krzyżykiem czy świętym patronem, ładnie wydana biblia z dedykacją, różaniec. Bardzo dobrym pomysłem są wszelkiego rodzaju upominki personalizowane: pozłacana tabliczka z dedykacją, bransoletka z grawerem, pudełko wspomnień, pamiątkowe drobiazgi ze słota czy srebra.

Pamiątka chrztu – gdzie szukać wyjątkowego prezentu?

Wiele sklepów oferuje prezenty na chrzest. To sklepy z dewocjonaliami, zakłady jubilerskie, sklepy z różnego rodzaju upominkami na wyjątkowe okazje. Ciekawe pamiątki chrztu można znaleźć w sklepach internetowych – często bardzo oryginalne, personalizowane. Warto przejrzeć uważnie ofertę i wybrać coś nietuzinkowego, od serca. Miłym gestem będzie także załączenie do prezentu kartki z życzeniami – taka pamiątka chrztu z pewnością wywoła ciepłe myśli przeczytana przez dziecko po latach.

Pamiątki chrztu dostępne są w ofercie Grawernia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *