dom i ogród

Neo mint i inne nowości w świecie paneli

Co nowego w tematyce paneli podłogowych? Mimo że panele podłogowe to już zdecydowanie uniwersalna i ponadczasowa klasyka, to jednak nowe trendy nie omijają również tego zagadnienia. Nie dość, że pojawiają się nowe odcienie i kolory, to także innowacyjne rozwiązania pozwalające na użycie ich w łazienkach.

Nowe odcienie i kolory, w tym neo mint

Oprócz tradycyjnych dębów, których sklep z panelami ma bardzo różnorodny wybór, coraz bardziej popularne stają się również inne drzewa jak orzech włoski. Zdecydowanie jednak stawiają na znacznie bardziej ciemne odcienie, czyli głęboki brąz, który ma odwoływać się do natury, urzekać swoją elegancją i szlachetnością. Są to rozwiązania przede wszystkim do klasycznych i minimalistycznych wnętrz.

Oprócz głębokich, eleganckich brązów i czerni wciąż modne pozostają kontrastowe, jaśniejsze podłogi panelowe w odcieniach szarości, w tym także jesion. Te jaśniejsze dodatki kontrastowane są często z ciemnym, naturalnym drewnem. Jest to bardzo stylowe i eleganckie połączenie. Pojawiają się również panele o strukturze betonu lub kamienia.

Nowością, która powoli wchodzi na salony jest kolor neo mint. Ten specyficzny miętowy odcień zaczyna się już pojawiać nie tylko w formie dodatków jak poduszki czy zasłony, ale również na ścianach i podłogach. Takim rozwiązaniem są panele winylowe w tym odcieniu, które idealnie pasują do łazienki.

Klasy i grubości w sklepie z panelami

Klasa paneli informuje nas o ich ścieralności. Kiedy więc rozważamy ich montaż we własnym mieszkaniu, trzeba zwrócić na to uwagę. Klasy oznaczone są od AC1 do AC5, ale producenci wciąż wprowadzają nowe ulepszenia i od jakiegoś czasu sklep z panelami może nam zaproponować jeszcze wyższą klasę AC6. Najniższe klasy nadają się w miejsca, gdzie podłoga nie jest zbyt intensywnie użytkowana.

Grubość paneli może wahać się od 6 do 12 mm. To jasne, że im grubsze, tym solidniejsze i mocniejsze. Sami więc powinniśmy zdecydować o optymalnym wyborze dla siebie, tym bardziej że różnią się także w kwestii ceny. To, na co zwraca się ostatnio uwagę, to jak najbardziej naturalne odwzorowanie na desce struktury drewna.

Montaż – tutaj jest jeszcze łatwiej

Nie da się ukryć, że zakładanie nowych paneli to sprawa dość szybka i łatwa. W tej kwestii producenci starają się, żeby było to jeszcze szybsze i łatwiejsze. Proste zatrzaski zamiast kleju sprawiają, że każdy może je sam położyć w swoim salonie.

Pojawiają się również inne udogodnienia, które na przykład mają za zadanie jeszcze lepiej zabezpieczyć panele przed wilgocią. Są to specjalne dodatkowe silikonowe zabezpieczenia fug. O tych i innych wariantach poinformuje nas sklep z panelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *