dom i ogród

Kupujemy deszczownice łazienkowe

Z racji tego, że łazienka remontowana jest zwykle raz na kilkanaście lat, podczas realizacji takiego projektu inwestor chce, aby wszystko zostało wykonane najlepiej, jak się da. Z tego też powodu przykłada dużą wagę do wyboru odpowiedniego fachowca, lecz także użytych rozwiązań technicznych. Przykładowo sporo osób zastanawia się, jak kupić dobrą deszczownicę łazienkową.

Czym są deszczownice łazienkowe?

Na samym początku dowiedzieć się oczywiście trzeba, czym deszczownia łazienkowa tak w ogóle jest. Jest to pewna forma natrysku wodnego montowanego pod sufitem. Dzięki temu, że deszczownice łazienkowe mają zasięg wody nawet do 60 cm, zapewniają myjącej się osobie bardzo przyjemne doznania.Oczywiście nowoczesne deszczownice umożliwiają pełną regulację siły i zakresu wody, a także jej temperatury. Jest to więc unowocześniona i znacznie uatrakcyjniona forma natrysku prysznicowego.

Jaki rodzaj deszczownicy wybrać?

Jak można się bez trudu domyślić, na rynku dostępne są różne wersje deszczownic, które przede wszystkim charakteryzują się nieco innym montażem. Chodzi tu oczywiście o to, czy ma to być deszczownica podtynkowa, czy też natynkowa. Które rozwiązanie jest lepsze i dlaczego?Zestaw podtynkowy to rozwiązanie wyglądające nowocześnie, minimalistycznie i atrakcyjnie wizualnie. Z drugiej jednak strony tańsze i łatwiejsze w montażu są deszczownice łazienkowe natynkowe, które jednak nieco gorzej się prezentują.

Na co zwrócić uwagę kupując głowicę deszczownicy?

Podczas wybierania deszczownicy łazienkowej trzeba się również przyjrzeć temu, jak prezentować się będzie jej głowica. Jest to największy i najbardziej rzucający się w oczy element, więc warto zadbać o to, aby był dobrze dobrany.Podstawową sprawą jest oczywiście to, aby miał on odpowiedni rozmiar, ale też kształt. Na rynku dostać można wersje kwadratowe, okrągłe czy też owalne. Kolejną bardzo ważną cechą jest to, jaki będzie kolor głowicy. Najczęściej spotkać się można z odmianą satynową lub metalizowaną, lecz wybór jest znacznie większy i każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *