dom i ogród

Kształtki wieńcowe z Czamaninka

Ostatnio w budownictwie bardzo popularne stały się kształtki wieńcowe. Zastępują one drewniany szalunek, przez co znacznie obniżają koszty danej budowy. Kształtki są materiałem produkowanym przez firmę Czamaninek, która w swojej ofercie ma praktycznie wszystkie materiały budowlane potrzebne przy budowie.

Produkty z Czamaninka

Czamaninek to producent bardzo ceniony w naszym kraju, w swojej ofercie ma wiele różnorakich materiałów budowlanych, które doskonale do siebie pasują. Proponowane przez firmę kształtki wieńcowe rozmiarami doskonale pasują do produkowanych przez Czamaninek pustaków czy bloczków. Dlatego robiąc szalunek danymi kształtkami wiadomo jest, że reszta materiałów tego właśnie producenta, będzie odpowiednio pasować do tworzenia kolejnych ścian na danych obmurówkach.

Jaki są kształtki wieńcowe z Czamaninka?

Kształtki są różnorodne a nowością jest kształtka w kształcie litry U 31. Proponowane przez Czamaninską wytwórnię kształtki są wyrobem betonowym, niektóre z nich występują w komplecie ze styropianem. Kształtki są o różnych szerokościach, nie zawsze występują w kształcie pełnej litery U. Doskonale dopasowują się do wszystkich produktów, produkowanych w Czamaninku. Elementy kształtek doskonale się ze sobą łączą, są zewnętrzne i wewnętrzne, ponadto dają możliwość jednostronnego i dwustronnego oparcia stropów budowlanych przy ścianach zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Kształtki znacznie poprawiają estetykę wykonania wieńca jak również ich równa powierzchnia zapewnia równomierny rozkład obciążeń.

Co daje korzystanie z kształtek wieńcowych?

Korzystanie z kształtek na dzisiejszej budowie daje wiele oszczędności. Przede wszystkim nie trzeba korzystać już z drewnianego szalunku, który po wykorzystaniu do niczego się nie nadaje. Kształtki połączone ze styropianem dają docieplenie budynku i nie ma już potrzeby używania dodatkowej warstwy styropianu.Obmurówki wykonane z kształtek dają doskonałą izolację. Ponadto wymiary kształtek są odpowiednie do wymiarów produkowanych pustaków czy bloczków. Korzystanie z kształtek daje kompletne wykorzystanie materiału, nie pozostawia żadnych odpadów.

Zwykłe betonowe kształtki znacznie ułatwiają budowę i pomagają tworzyć domy energooszczędne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://icmarket.pl/pl/czamaninek.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *