dom i ogród

Kasetony sufitowe powlekane – stylowe i odporne!

Wykończenie sufitu nie musi być skomplikowane – obecnie do wyboru mamy szereg różnych materiałów, które pozwalają na nadanie sufitowi atrakcyjnego wyglądu bez wysiłku. W tej roli świetnie sprawdzą się kasetony sufitowe!

Możemy dzisiaj zobaczyć je w wielu polskich domach – kasetony na sufit 3d to popularny materiał wykończeniowy, który dzisiaj możemy zakupić w wielu ciekawych wzorach do wyboru.

Do dyspozycji mamy standardowe kasetony na sufit 3d wykonane w całości z lekkiego styropianu, a także wyższej klasy kasetony sufitowe powlekane, które określane są również jako kasetony sufitowe zmywalne. Co warto wiedzieć na ich temat?

Jak zbudowane są kasetony powlekane?


W porównaniu do zwykłych kasetonów na sufit 3D, te powlekane mają specjalną, podwójną konstrukcję.

Na kasetony sufitowe powlekane stosuje się również styropian, który stanowi ich podstawę. Styropian jest odpowiednio formowany, ma gęstą strukturę i dodatkowo pozwala na uzyskanie lepszych parametrów izolacyjności cieplnej w budynkach.

Na styropianie w kasetonach sufitowych powlekanych stosuje się specjalną warstwę, która wykonana jest także z tworzyw sztucznych. Powłoka ta jest odporna na mycie, dlatego często określa się je również jako kasetony sufitowe zmywalne – gdy pojawiają się zabrudzenia, wystarczy przetrzeć je ściereczką.

Taka budowa powoduje, że zmywalne kasetony sufitowe są trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu od zwykłych kasetonów styropianowych.

Kasetony sufitowe powlekane – pełna paleta stylowych wzorów!


Gdy chcemy zdecydować się na powlekane kasetony sufitowe, mamy przed sobą pełną gamę ciekawych propozycji do wyboru.

Największym zainteresowaniem cieszą się kasetony przypominające naturalne drewno. Wykończone są powłokami doskonale imitującymi powierzchnię drewna, dlatego nadają wnętrzom elegancki, dystyngowany wygląd.

Do dyspozycji są również takie kasetony sufitowe zmywalne, które mogą przypominać inne materiały lub po prostu wykończone są gładkimi powłokami w jednym kolorze – takie modele najlepiej nadają się do wnętrz nowoczesnych.

Gdzie można kupić kasetony sufitowe powlekane – zmywalne?


Aktualnie kasetony ścienne w wersji powlekanej można zakupić w wielu różnych sklepach z materiałami budowlanymi oraz wykończeniowymi.

Pełną gamę ofert znajdziemy także przez internet – od dyspozycji mamy wtedy znacznie więcej modeli niż w większości sklepów stacjonarnych. Zamówienie jest bardzo łatwe w realizacji – wystarczy tylko zrobić zakupy podobnie jak w przypadku innych produktów on-line, a paczka z kasetonami może być już w ciągu kilku kolejnych dni dostarczona pod wyznaczony adres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *