dom i ogród

Jak wykorzystać kasetony?

Rosnąca popularność kasetonów sufitowych sprawia, że coraz większa liczba sklepów wprowadza je do swojej oferty. Główną rolą takich paneli jest ozdabianie wnętrz, jednak produkt posiada również inne właściwości, o których warto wspomnieć. Jak zatem można wykorzystać płyty ścienne i sufitowe we własnym domu?

Udekoruj pomieszczenia

Sama farba czy tapeta na ścianie może się po pewnym czasie znudzić. Wnętrze można dodatkowo odświeżyć za pomocą płyt, dodając mu energii, oryginalności i przestrzeni. Dla kupujących kasetony sklep przygotował szeroką ofertę. Proponowane płyty ścienne i sufitowe to ogromna ilość produktów. Dzięki temu można zaaranżować wnętrze zarówno w stylu nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym lub klasycznym. Kasetony sufitowe dobrze sprawdzają się również w mieszkaniach o klimacie industrialnym. Aby panele stanowiły dekorację, trzeba je dobrać kolorystycznie do całości, a także dokładnie przemyśleć, w którym miejscu powinny się znaleźć. Ciekawe i coraz częściej wybierane są obecnie wersje 3D. Z kolei w pomieszczeniach, gdzie jest dużo pary wodnej, lepiej wybrać modele z tworzywa sztucznego. Odpowiedni wybór kasetonów to gwarancja oryginalnego mieszkania, które zwraca uwagę gości swą niebanalnością i estetyką.

Zakryj niedoskonałości

Dekorowanie pomieszczeń mieszkalnych czy biurowych to główne, ale nie jedyne zastosowanie płyt. Często kasetony sufitowe użyte są nie tyle z chęci ozdobienia sypialni czy kuchni, ale zakrycia pewnych mankamentów. Wystarczy wyobrazić sobie nagłe odpadnięcie tynku, farby, zerwanie tapety, ubytki na powierzchni ściany, nierówności czy nieestetyczne zabrudzenia, których nie można zmyć w żaden sposób. Remont nie zawsze da się zorganizować – z wielu względów czasem prace tego typu wymagają przełożenia. Przebywanie w pomieszczeniu, w którym widoczny jest defekt, może irytować, dlatego ekspresowy zakup i montaż płyt ściennych to najlepszy, najprostszy i najtańszy sposób. Dzięki temu, że sprzedający kasetony sklep ma tak bogatą ofertę, w zasadzie każda, nawet najbardziej wymagająca osoba jest w stanie znaleźć panele spełniające oczekiwania pod względem wyglądu czy właściwości.

Ocieplaj i wyciszaj

Przeglądając oferty sklepów z kasetonami i czytając informacje o produktach, często można zaskoczyć się dodatkowymi właściwościami takich paneli. Większość osób skupia się na kwestiach estetycznych, nie wiedząc, że płyty ścienne i sufitowe są doskonałą izolacją. Z uwagi na ten fakt, wnętrze można po prostu ocieplić. Montaż kasetonów sufitowych powoduje dodatkowo polepszenie akustyki. Pomieszczenie staje się wygłuszone, dzięki czemu hałas z zewnątrz przestaje irytować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *