dom i ogród

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz

Odpowiednia pościel jest równie ważna, co wygodne i miękkie łózko, wersalka czy sofa. Na rynku jest wiele sklepów z pościelą. Prześcigają się oni między sobą cenami, jakością, czy unikatowością wzorów i kolorów swoich produktów. Przed wyborem odpowiedniego dla siebie okrycia sennego, warto zaznajomić się jakie rodzaje kompletów pościelowych konkretny Sklep z pościelą oferuje.

Rodzaje materiałów na pościele sklep

Rodzaj materiału z jakiego konkretny model pościel został wykonany jest bardzo istotny dla komfortu użytkownika. Materiał bowiem wpływa nie tylko na estetykę produktu, jego wzór, model, lecz także wpływa na wrażenia zmysłu dotyku, jakie śpiący odczuwa podczas korzystania z pościeli. Na rynku jest dostępnych wiele różnych modeli pościeli. Z pośród szerokiej gamy dostępnych produktów klient ma do wyboru: pościel bawełnianą, wełnianą, lnianą, satynową lub z kory. Bawełniane pościele sklep, to materiał z którego najczęściej szyje się nakrycia do spania. Jest ona łatwa w czyszczeniu, pralkopierna, wytrzymała oraz co najważniejsze jej cena jest niska. Jedyny minus to jej skłonność do gniecenia się.

Po każdym praniu należy ją uprasować, by estetycznie wyglądała i prezentowała się przyzwoicie na łóżku. Mimo wszystko, sklep z pościelami najchętniej poleca każdemu bawełniane nakrycia do snu. Pościel wełniana, ze względu na swoje właściwości polecana jest dla osób skłonnych do alergii. Wełna nie przyciąga kurzu, dzięki czemu nakrycie, pod którym śpi człowiek nie naraża go na kontakt z roztoczami.

Materiał wełniany ma także właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu pościel ta jest idealna zarówno do użytku latem, jak i zimą. Człowiek w upalne noce nie poci się pod nakryciem, a zimą nie marznie. Len ma podobne właściwości, co wełna. Nie przyciąga kurzu, nie brudzi się, jest bezpieczny dla alergików oraz ma właściwości termoizolacyjne. Minusem nakryć z lnu lub wełny jest ich wysoka cena. Ceny wełny i lnu w sklepie z pościelami sięgają od 100 złotych do nawet 500 zł, w zależności od modelu lub wzoru. Satynowa pościel to rozwiązanie idealne dla osób ceniących sobie luksus. Zaletą nakryć z satyny jest piękny wygląd, ślizgi i przyjemny w dotyku materiał oraz unikatowość. Satyna zdecydowanie lepiej wygląda niż bawełna, a przy tym nie jest droga. Pościel satynowa jest cieniutka, dlatego idealnie sprawdzi się ciepłą wiosną i latem. Ostatnim modelem pościeli wartym omówienia jest pościel z kory. Myślę, że większość domowników zna tą pościel, była bardzo powszechna w latach 80 i 90 XX wieku. Jest uniwersalna, można ją cały rok używać. Jest nie droga. Minus to chropowate wypustki, które drapią. Jednym to nie przeszkadza, innym wręcz przeciwnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *