dom i ogród

Jak dbać o porządek w biurze?

Jeżeli codziennie prze firmę przewija się setki, a może nawet i tysiące osób, nieraz trudno zachować jest czystość, szczególnie w porze jesienno-zimowej. Warto wiedzieć, że w tym względzie ogromną rolę odgrywa wycieraczka.

Dobre wycieraczki na wymiar- dlaczego warto?

Zazwyczaj wejście do biura to miejsce, w którym kumuluje się najwięcej brudu, dlatego tak ogromne znaczenie ma duża i funkcjonalna wycieraczka. W wielu miejscach sprawdzi się jedynie wycieraczka na wymiar, ponieważ im większą powierzchnię obejmie, tym łatwiej będzie zachować porządek w firmie. Okazuje się, że nawet jeżeli osoby wchodzące do biura nie wycierają starannie butów, to dobra wycieraczka jest w stanie zatrzymać sporo piasku i błota ze względu na swoją budowę. Im dłuższa będzie, tym dłużej klienci będą po niej szli, a co za tym idzie, tym więcej brudu zostanie na wycieraczce, zamiast znaleźć się na podłodze.

Wycieraczki na wymiar a prestiż firmy

Wydawać by się mogło, że te dwie sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego, jednakże okazuje się, że pierwsze wrażenie na kliencie robi zazwyczaj czysta lub brudna podłoga. Jeżeli jest nieskazitelna, firma zyskuje w oczach osoby ją odwiedzającej. Jest to zupełnie podświadoma, ale silna reakcja. Z kolei brudna podłoga wzbudza zupełnie odwrotne, negatywne emocje, a nawet skojarzenia z profesjonalizmem biura. Jak widać, warto zainwestować w element wyposażenia jakim jest długa i szeroka wycieraczka na wymiar.

Inne kwestie w związku z dbałością o czystość w biurze

Oczywiście samo położenie wycieraczki na wymiar jeszcze nie kończy procesu dbałości o porządek w firmie. Trzeba jej okolice regularnie sprzątać, najlepiej dwa razy dziennie. Rano trzeba sprawdzić, czyli okolica wycieraczki jest czysta, zaś wieczorem warto ją podnieść i poodkurzać, a także zmyć podłogę pod spodem, ponieważ to tam często gromadzi się brud i woda, szczególnie jeżeli wycieraczka jest ażurowa. Jeśli da się ją wyprać, raz na jakiś czas trzeba zastosować odkurzacz piorący. Ta częstotliwość będzie w głównej mierze zależała od tego, ile osób codziennie przechodzi przez drzwi firmy.

Warto dbać o takie detale, ponieważ naprawdę mogę rzutować na wizerunek biura. Inwestycja w trwałą wycieraczkę na wymiar się opłaca, ponieważ będzie to jeden zakup na co najmniej kilka lat, nim trzeba będzie wymienić ją na nową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *