dom i ogród

Gdzie kupować meble – w sieci czy stacjonarnie?

Chociaż popularność zakupów internetowych rośnie z dnia na dzień, wciąż nie brakuje także zwolenników robienia zakupów w tradycyjnej formie. Dotyczy to również zakupu mebli. Mimo iż online z powodzeniem można zamówić chociażby elegancki stół z krzesłami tanio i bez konieczności wychodzenia z domu, zawsze znajdą się klienci, którzy wolą pojechać do pobliskiego sklepu i tam dokonać zakupu. Które z tych rozwiązań w praktyce okazuje się lepsze? Jakie są plusy i minusy każdego z nich?

Zakupy online

To dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają czasu na odwiedzanie tradycyjnych sklepów. Żeby znaleźć interesujące nas krzesła stylowe w sieci, musimy go poświęcić zdecydowanie mniej niż w przypadku odwiedzania stacjonarnych salonów meblowych. To ważne, zwłaszcza jeśli interesują nas konkretne meble w określonej kolorystyce pochodzącego od konkretnego producenta.

Druga ważna zaleta zakupów w sieci to korzystniejsze ceny. Online o wiele łatwiej znaleźć tanie fotele czy stoły niż kupując te same meble tradycyjnie. W sklepach stacjonarnych dobrą okazją ku temu mogą okazać się sezonowe wyprzedaże organizowane kilka razy do roku. W internecie praktycznie cały czas można znaleźć jakieś ciekawe promocje i obniżki, które pozwalają sporo zaoszczędzić. W przypadku większych zakupów wiele sklepów internetowych oferuje ponadto darmową wysyłkę, co stanowi dodatkowy plus. Nie martwiąc się o transport dużych gabarytów i związane z tym koszty, można zamówić stół z krzesłami tanio i wygodnie.

Zakupy stacjonarne

Największym atutem zakupów w tradycyjnej formie jest możliwość obejrzenia mebli przed zakupem. Wiele osób nie wyobraża sobie zamówienia tanich foteli, czy krzeseł stylowych, które przez kilka lat będą stały w ich salonie bez obejrzenia ich na własne oczy. Owszem, sklepy internetowe zapewniają, że zamawiając u nich chociażby tanie fotele, można je po prostu odesłać, jeśli nie przypadną nam do gustu, nie da się jednak ukryć, że wiąże się to z pewnymi niedogodnościami i wymaga sporo czasu.

Sklepy stacjonarne zwykle prezentują oferowane krzesła stylowe w gotowych aranżacjach. Dzięki temu można się łatwo zorientować, jak będą wyglądały poszczególne meble i dodatki, jeśli ustawimy je obok siebie. W przypadku zakupów internetowych sprawa jest zwykle o wiele bardziej skomplikowana. Owszem, tego rodzaju sklepy również przygotowują często prezentacje mebli, nie mamy jednak wpływu na to, co się w nich znajduje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *