dom i ogród, kulinaria

Designerskie witryny cukiernicze

Witryny cukiernicze to rodzaj oszklonych mebli ekspozycyjnych, jakie wykorzystywane są do przechowywania i chłodzenia wytworów cukierniczych w sklepach, w kawiarniach, w cukierniach. Są wytwarzane w bardzo różnych stylach. Mamy na przykład witryny cukiernicze pionowe, witryny poziome, o niestandardowych kształtach i kolorach.

Witryny cukiernicze to rodzaj mebli ekspozycyjnych, przeszklonych, w których umieszczone w tym przypadku słodkie wypieki są widoczne dla kupujących. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na to, że zaprezentowanie słodkich przysmaków w ten sposób, sprawia, że przykuwają jeszcze mocniej uwagę klientów sklepów i piekarni. Poza tym słodkie produkty dzięki witrynom na dłużej zachowują swoją świeżość, a to dzięki wbudowanym elementom chłodniczym.

Dlaczego witryny cukiernicze są tak popularne?

Trudno jest dzisiaj sobie wyobrazić sklep cukierniczy, piekarnię, kawiarnię bez wyposażenia, jakim jest witryna cukiernicza. Jest to tak popularny mebel i tak wygodny, że prowadząc piekarnię, cukiernię czy kawiarnię trudno jest sobie wyobrazić dzisiaj inne rozwiązanie. Tym bardziej, że wiele słodkich wypieków ze względu na masę i polewy wymaga trzymania ich w lodówkach. Witryna cukiernicza zastępuje:
– lodówkę,
– półki sklepowe. Takie połączenie funkcjonalności i zarazem elegancji witryn cukierniczych jest świetnym rozwiązaniem.

Witryna cukiernicza – design

Projektowanie witryn cukierniczych dla wytwórców tego rodzaju mebli użytkowych jest często wyzwaniem. Ponieważ witryny cukiernicze nie tylko powinny utrzymywać świeżość produktów cukierniczych, ale również muszą ładnie się prezentować w lokalu, w którym zostaną ustawione. Witryna cukiernicza zaprojektowana specjalnie dla klienta może być wyprodukowana w różnej wielkości, kolorystyce, kształcie. Może również nosić logo firmy, cukierni, która oferuje słodkie przysmaki.

Witryny cukiernicze nablatowe, nastawne, pionowe

Rodzajów witryn cukierniczych jest spora ilość, a pośród nich odnajdziemy bez trudu designerskie witryny nablatowe, pionowe oraz nastawne. Każda z tych witryn prezentuje się inaczej i pełni nieco inną funkcję oprócz podstawowej ekspozycji cukierniczych wytworów. Są to witryny o różnym kształcie i wielkości. Inaczej stawiane w pomieszczeniach i bardzo często również połączone w jeden mebel z ladami, na których stoi dodatkowo kasa fiskalna.

Witryna cukiernicza znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *