dom i ogród

Akcesoria do drzwi przesuwnych

Gotowe meble to idealne rozwiązanie do mieszkania umiejscowionego w bloku, który zbudowano jeszcze w poprzednim ustroju. Mieszkania nie grzeszą nadmiarem przestrzeni i każde pół metra wygospodarowanej przestrzeni np. w ciągu komunikacyjnym jest na wagę złota. Wybór szafy na wymiar w Poznaniu powoduje takie same dylematy i rozterki jak w pozostałej części kraju.

1. Uwagi wstępne

Bez względu na producenta osprzętu poszczególne detale są ze sobą kompatybilne. Jeśli tylko zachodzi potrzeba uzupełnienia wyboru dostępnych opcji w linii jednego dostawcy, nie stanowi problemu, by zaadoptować którąś z części od konkurencji. To bardzo życiowe rozwiązanie i chwała za to wytwórcom. Z tego też powodu szafy na wymiar w Poznaniu można skompletować bez trudu.

2. Szyny do drzwi przesuwnych

Podzielić je można na trzy rodzaje klasyfikując rodzaj prowadzenia
a) prowadzenie górne − rolki umieszczone w górnej części na dole wystarcza pozycjonowanie, by skrzydło nie odchylało się od pionu
b) prowadzenie dolne − wózki poruszają się po dolnej prowadnicy; górna kopiuje jedynie kierunek ruchu i jest stabilizatorem
c) prowadzenie mieszane − w tej opcji wózki jezdne spoczywają na górnej i dolnej szynie.

Podział ze względu na ilość torów

a) jednotorowe − stosuje się je w sytuacjach, kiedy szafa lub garderoba ma jedną ścianę stałą i pojedyncze drzwi pełnią funkcje wejścia do wnętrza; pojedyncze skrzydło może wtedy przesuwać się wzdłuż sąsiadującej ściany lub kryć się za frontem stałym
b) dwutorowe − dla szaf o co najmniej dwóch skrzydłach; również polecane dla rozwiązań co najmniej trzydrzwiowych; nie ma potrzeby zwiększania ilości torów, ponieważ skrzydła mogą być umieszczane na dwóch torach naprzemiennie, co daje możliwość otwierania nawet dwóch segmentów jednocześnie.

3. Elementy jezdne

Szyna to niezbyt skomplikowany element. Prowadnica dolna pozwala prowadzić po niej kółka wózka dolnego, które obejmuje siodłowo profil, tak by nie doszło do wykolejenia. Górne prowadnice, to po prostu prostokątne kanały. Wózki górne oporując o boczne ścianki, zachowują kierunek i wertykalną pozycję skrzydła drzwiowego.

Największe obciążenie podczas pracy wywierane jest na wózki jezdne. Muszą one pokonać opory toczenia i przenosić spory ciężar dość dużych połaci drzwi suwanych. Do lżejszych skrzydeł można zastosować wózki z rolkami plastikowymi. Jeśli jednak skrzydło ma znaczną rozpiętość i jest ozdobione lustrem lub grafiką umieszczona za szkłem, trzeba zastosować rolki metalowe.

W celu zdobycia nowoczesnej szafy na wymiar do Poznania warto przyjechać i zostać zadowolonym klientem jednej z miejscowych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *