biznes

W czym może pomóc polski prawnik we Włoszech?

Z roku na rok we Włoszech mieszka coraz większa liczba Polaków. Najczęściej powodem wyjazdu jest chęć podjęcia ciekawej pracy. We Włoszech oczywiście także co roku przebywa wielu turystów z Polski. Niestety podczas takiego wyjazdu zawsze może dojść do nieoczekiwanej sytuacji, w której będzie potrzeba pomoc prawnika. We Włoszech praktykę prowadzi niejeden prawnik z językiem włoskim z Polski. W czym może pomóc?

Pomoc w zakresie prawa cywilnego

Warto wiedzieć, że prawo cywilne we Włoszech wygląda nieco inaczej niż w Polsce. Dlatego w tym przypadku dużo bardziej pomóc może polski prawnik we Włoszech niż prawnik praktykujący w Polsce. Prawnik prowadzący swoją praktykę we Włoszech znacznie lepiej zna miejscowe prawo cywilne. Polski Prawnik z językiem włoskim z pewnością będzie mógł pomóc w przygotowaniu różnego rodzaju dokumentów czy sporządzaniu pism sądowych. Udzieli oczywiście również potrzebnych porad prawnych.

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Polski prawnik we Włoszech może również pomóc w uzyskaniu odszkodowania. Prawnik może w takiej sprawie pełnić rolę pełnomocnika przed sądem. Najczęściej dotyczy to spraw związanych ze szkodami komunikacyjnymi. Poza tym mieszkając we Włoszech, można liczyć na pomoc polskiego prawnik w takich sprawach jak uzyskanie odszkodowania za utracone dochody, zwrot kosztów leczenia czy otrzymanie zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby. Są to sprawy, przy których trudno jest się obejść bez pomocy polskiego prawnika we Włoszech.

Pomoc w zakresie prawa transportowego

Kolejnym obszarem, w którym pomóc może polski prawnik we Włoszech, jest prawo transportowe. Taka pomoc kierowana jest przede wszystkim do firm transportowych. Polski kierowcy przejeżdżający przez terytorium Włoch nieraz potrzebują skorzystać z porady prawnej bądź innej pomocy ze strony prawnika. Nie oznacza to jednak, że osoby prywatne nie mogą skorzystać z pomocy prawnej w zakresie prawa transportowego. Przykładem sprawy, w której pomóc może polski prawnik z językiem włoskim jest zatrzymanie ciężarków przez włoskie władze. Powody takiego zatrzymania mogą być różne, np. braki w obowiązkowej dokumentacji. Prawni może pomóc w szybkim odzyskaniu pojazdu, a tym samym w tym, aby kierowca nie poniósł zbyt wysokich kosztów związanych z zatrzymaniem ciężarówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *