biznes

Social media marketing – wady i zalety

Social media czy też media społecznościowe to wynalazek naszych czasów, który zrewolucjonizował nie tylko możliwość nawiązywania kontaktów towarzyskich, ale także biznesowych. To właśnie dzięki nim możemy mieć klientów rozsianych po całym świecie, a jednocześnie pracować niemalże nie ruszając się z domu. Stąd też konieczność prowadzenia marketingu w social mediach.

Social media marketing — dlaczego warto

Marketing w mediach społecznościowych to bardzo przydatne narzędzie nie tylko wtedy, gdy prowadzimy działalność w sieci. Także tradycyjne przedsiębiorstwa mogą wiele zyskać na marketingu internetowym. Dzięki niemu można dotrzeć do znacznie większej grupy odbiorców niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań — jest to duża zaleta szczególnie dla niewielkich firm.

Kolejną korzyścią, płynącą z marketingu w mediach społecznościowych, jest możliwość komunikacji z klientami i potencjalnymi klientami. Dzięki temu wiemy, jakie reakcje wywołuje dana forma reklamy czy działań promocyjnych. Pozwala to nam na ewentualne poprawienie niedociągnięć oraz pokazuje kierunek, w którym powinniśmy rozwijać naszą ofertę, by była jeszcze lepsza i odpowiadała potrzebom określonej grupy docelowej.

Marketing w mediach społecznościowych — co może pójść nie tak

Social media marketing to jednak nie tylko świetna szansa na zdobycie nowych klientów i wykreowanie marki. Tak jak w przypadku chyba każdego rodzaju marketingu, tak i tutaj nieprzemyślane działania mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Jednakże marketing w social mediach ma to do siebie, że tutaj reakcja odbiorców jest właściwie natychmiastowa, a zatem i szkody mogą okazać się większe.

Z tego względu warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej agencji marketingowej, która nie dopuści do sytuacji mogących zaszkodzić wizerunkowi naszej firmy. Nie oznacza to wprawdzie, że nie możemy samodzielnie prowadzić np. profilu firmy na Facebooku, ale warto robić to z głową. Należy przy tym pamiętać, że możemy także promować swoją markę poprzez YouTube czy Instagram — wszystko zależy tutaj od naszej grupy docelowej oraz przedmiotu działalności.

Marketing w social mediach to świetne rozwiązanie niezależnie od tego, czy działamy głównie w sieci, czy też prowadzimy tradycyjną działalność gospodarczą. W każdym przypadku możemy odnieść znaczne korzyści — należy tylko prowadzić przemyślane działania, które prowadzą w konkretnym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *