Wystawianie faktur jest często zmorą małych przedsiębiorców. Generuje wiele problemów i błędów wynikających z nieznajomości prawa podatkowego i wciąż zmieniających się przepisów czy odpowiedniego doboru faktury. Często nawet niewielka działalność gospodarcza wymaga tworzenia i wysyłania zarówno faktur VAT, jak i faktur zaliczkowych czy korygujących.
Jaki program do faktur jest najlepszy?
Nie ma jednego dobrego programu do faktur. Odpowiedni wybór zależy między innymi od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, liczby osób do obsługi sprzedażowo-księgowej czy ilości wystawianych miesięcznie dokumentów.Warto wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki, gdyż mogą one mieć duży wpływ na to, jaki program do faktur będzie odpowiedni dla danej firmy. Jest jednak jeden wspólny mianownik: program do faktur powinien być prosty w obsłudze, intuicyjny dla każdego użytkownika i szybki.
Jakie benefity daje program do fakturowania?
Wśród wielu korzyści płynących z zakupu i zainstalowania programu do fakturowania możemy wymienić te zasadnicze. W pierwszej kolejności dobry program do faktur pozwala na generowanie i wydruk wszystkich rodzajów faktur wraz z ich weryfikacją przed wysłaniem.Ważne jest też własne definiowanie wyglądu i układu faktury wraz z własną numeracją. Pozwala na to sprawne poruszanie się w obiegu dokumentów wewnątrz przedsiębiorstwa.Dla firm aktywnie współpracujących z kontrahentami zagranicznymi nie bez znaczenia będzie możliwość wystawiania dokumentów w językach obcych oraz ustawienie różnych form płatności i walut.
Aktualizowanie przepisów podatkowych
W związku ze stale zmieniającymi się przepisami prawa podatkowego wielu przedsiębiorców ma poważny problem z bieżącym śledzeniem tych nowinek. Właśnie dlatego dobry i sprawdzony program do faktur powinien automatycznie aktualizować wszystkie dane i przepisy, zwalniając jednocześnie przedsiębiorcę z tego przykrego obowiązku.Aktualizacja przepisów podatkowych pozwala też prowadzić biznes z dowolnego miejsca na świecie bez konieczności ciągłych konsultacji z urzędem skarbowym czy biurem podatkowym. To ogromny komfort zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy często swoje interesy prowadzą na odległość.
Artykuł powstał woparciu o materiały znalezione na afaktury.pl.