biznes

Kampania marketingowa w sieci

Dzisiaj działania reklamowe w dużej mierze skupiają się na sieci. Specjaliści mówią, że kogo nie ma w sieci, ten długo nie przetrwa w danej branży. Należy zadbać koniecznie o marketingowe działania prowadzone w sieci.

Wyszukiwarka Google

Ludzie są już tak przyzwyczajeni do Internetu, że wszystkie problemy próbują rozwiązać przy jego pomocy. W dużej mierze służy im do tego wyszukiwarka Google, gdzie wpisują odpowiednie hasła. Po wciśnięciu Enter, wyskakują im podpowiedzi. W ten oto właśnie sposób poszukują sprzedawców poszczególnych produktów i realizatorów interesujących ich usług. Reklama w Google ma ogromny zasięg i sprawia, że zyski w sieci mogą wielokrotnie zwiększyć się. Przy czym klienci reagują tylko i wyłącznie na wyniki, które znajdują się na pierwszej stronie, jaką „wyrzuci” im wyszukiwarka. Należy więc zadbać o to, aby reklama Google naszego przedsiębiorstwa znalazła się na bardzo wysokim szczycie.

Pozycjonowanie w sieci

Nic więc dziwnego, że w ostatnich czasach tak mocno wzrosło znaczenie pozycjonowania w sieci. To właśnie dzięki temu Google reklama może powolutku z samego dołu piąć się na sam szczyt. Przy czym pozycjonowanie jest takim działaniem, które trzeba prowadzić stale. Nie można zrobić czegoś takiego, że osiągnie się zamierzony cel (czyli przynajmniej pierwszą stronę w wyszukiwarce) i na tym koniec. Wręcz przeciwnie. Szybko z dołu można spać na sam dół, dlatego pozycjonowanie jest żmudnym, ale bardzo skutecznym działaniem, które sprawi, że reklama google będzie jeszcze lepiej widoczna dla konsumentów.

Dobrze przygotowana strona

Gdzie ma prowadzić Google reklama? Do strony firmowej, do sklepu internetowego – do takiego miejsca, gdzie klienci będą chcieli dokonać inwestycji, która naszej marce przyniesie odpowiedni zysk. Dlatego też nie tylko reklama w Google musi być odpowiednio wykonana. Trzeba przyłożyć się do stworzenia miejsca, gdzie klient będzie chciał zostać. Strona www, sklep internetowy musi być tak stworzony, że klient nie będzie miał najmniejszego problemu z jego obsługą. Wszystkie najważniejsze informacje, metody płatności, sposób wyszukiwania poszczególnych produktów, itp. musi być przedstawione w jasny i przejrzysty dla wszystkich sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *