biznes

Jedno z najlepszych rozwiązań dla inżynierii

Nowoczesne programy łączą wysoką funkcjonalność z łatwym do opanowania interfejsem. Dobrym przykładem takiej kompozycji jest pakiet Solidworks, wykorzystywany np. do projektowania 3D w mechanice, robotyce i inżynierii. Opanowanie programu nie wymaga specjalnych umiejętności, chociaż trzeba posiadać branżową wiedzę, by w pełni wykorzystać możliwości pakietu.

Dlaczego warto zdecydować się na Solidworks?

Przy projektowaniu złożonych modeli, opracowywaniu dokumentacji, tworzeniu części itd rozwiązanie takie jak Solidworks sprawdza się doskonale. Na uwagę zasługuje nie tylko duża ilość różnych modułów, ale też wysoka automatyzacja pracy. Oprogramowanie potrafi wdrażać zmiany naniesione przez projektanta w modelu głównym do wszelkich pomniejszych elementów składowych. Przy tak dużej funkcjonalności Solidworks cena licencji stanowi jedynie niewielką wadę – istotnie może wydawać się zbyt wysoka, szczególnie przy doraźnym wykorzystywaniu oprogramowania.

Łatwa praca na różnych komputerach

Dostępna jest też wersja Solidworks online. Zasługuje na szczególną uwagę wśród osób, które na co dzień pracują w różnych miejscach, ale np. kontynuują tworzenie tego samego projektu. Dostęp do danych z dowolnej lokalizacji oraz brak konieczności instalacji dużo ułatwia. Niektóre programy też posiadają takie wersje, ale mają one niższą funkcjonalność. W tym przypadku tak nie jest. Na uwagę zasługuje też koszt niestacjonarnej wersji Solidworks cena którego nie różni się znacznie od ceny pozostałych licencji. Można zdecydować się na tę wersję, która bardziej odpowiada potrzebom i wymaganiom.

Praca z pakietem Solidworks

W przypadku zakupu dowolnego pakietu Solidworks cena licencji może być uzależniona od rodzaju subskrypcji. Dla wygody użytkowników płatność rozkładana jest w skali rocznej na comiesięczne raty, a ich wysokość wynika z tego, jak rozbudowana jest dana wersja. Nawet najbardziej podstawowe opcje umożliwiają łatwe szkicowanie kompozycji dwuwymiarowych, które w dalszej kolejności można rozwinąć do trójwymiarowych. Program dysponuje różnymi narzędziami umożliwiającymi wykonywanie operacji geometrycznych, bardzo intuicyjnymi w użyciu. Dzięki nim tworzenie obiektów 2D i 3D jest dużo łatwiejsze, niż w sytuacji, gdy trzeba by wszystko robić od podstaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *