biznes

Jakie woreczki foliowe dostępne są w sprzedaży?

Producenci oferują szeroki wybór opakowań foliowych, które mogą różnić się wielkością, trwałością czy przejrzystością. Kupujący mogą decydować się na worki foliowe do pakowania, które wykonywane są z odmiennych surowców. To z kolei przekłada się na ich mniejszą lub większą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zróżnicowaną cenę.

Jakie worki foliowe do pakowania oferują sprzedawcy?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są produkty wykonane między innymi z folii LPDE, HDPE, PP czy BOPP.

Czym cechują się woreczki foliowe LDPE?

Tego rodzaju produkty wykonywane są z folii o różnorodnej gęstości. Co ważne, folia jest bezwonna oraz obojętna fizjologicznie. Oznacza to, że nie przenosi ona zapachów przechowywanych produktów oraz może mieć kontakt z żywnością. Woreczki foliowe spożywcze wykonane z folii LDPE są zatem bezpieczne. Co więcej, skutecznie przedłużają one termin przydatności do spożycia produktów, w tym choćby owoców lub warzyw. Woreczki foliowe spożywcze mogą posiadać nadruk, który ułatwia segregowanie poszczególnych produktów, które są przechowywane lub transportowane. Woreczki foliowe spożywcze wykonane z folii HDPE wykorzystywane są w między innymi przemyśle cukierniczym i piekarskim.

Na jakie cechy produktów należy zwrócić szczególną uwagę?

Godne polecenia produkty z folii HDPE powinny być trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Powinny być one również starannie wykonane oraz muszą posiadać atest wydany przez PZH.

Na jakie inne opakowania foliowe warto zwrócić uwagę?

W godnych polecenia punktach sprzedaży dostępny jest szeroki wybór produktów foliowych w dobrych cenach. Kupujący mogą decydować się na przykład na woreczki foliowe z PP, które są elastyczne, wytrzymałe oraz przezroczyste. Torebki wykonane z folii LDPE są odporne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz są wytrzymałe i rozciągliwe. Produkty przygotowywane z folii BOPP cechują się z kolei dobrą zgrzewalnością. Są przeźroczyste oraz charakteryzuje je połysk, trwałość oraz niska przepuszczalność pary wodnej i substancji zapachowych. Taki szeroki wybór produktów dostępnych w sprzedaży pozwala na wybór woreczków spełniających różnorodne wymagania kupujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *