biznes

Gdzie sprzedawać złoto?

Celem zakupu metali szlachetnych, podobnie jak prowadzenia innych form inwestycji, jest wypracowanie zysku, który osiągany jest w wyniku sprzedaży nagromadzonego kruszcu. W odróżnieniu jednak od osób prowadzących inwestycje np. w formie papierów wartościowych, osoby inwestujące w złoto i srebro nie mają dostępu do zinstytucjonalizowanego rynku handlu fizycznym złotem.

Skupy złota

O ile zakup fizycznego kruszcu nawet dla laików nie stanowi większego problemu, to już jego sprzedaż będzie często nie lada problemem. Pierwszym miejscem, które przyjdzie na myśl osobie chętnej do sprzedaży są funkcjonujące na runku skupy. Jednak zarówno skup srebra, jak i skup złota będzie miał jedną zasadniczą wadę, a mianowicie dość duże zróżnicowane cen pomiędzy poszczególnymi lokalami. Aby więc uzyskać z inwestycji maksymalnie najlepszy zysk, konieczne będzie przeprowadzenie rozeznania wśród okolicznych skupów, celem ustalenia najkorzystniejszej oferty.
Olbrzymią zaletą skupów złota i srebra jest możliwość sprzedaży kruszcu pod każdą postacią. Tego typu miejsca oferują zarówno skup monet, sztabek, jak i wyrobów użytkowych wykonanych z metali szlachetnych.
Jak najszybciej znaleźć taki skup srebra i złota? Mieszczą się one najczęściej przy wszelkiego rodzaju pracownikach jubilerskich i złotniczych, dzięki czemu odnalezienie ich nie powinno sprawić większego problemu.

Skup złota przez internet

Jeśli nie mamy czasu, bądź ochoty na szukanie skupów złota i srebra, istnieje możliwość sprzedaży zgromadzonych przez nas metali szlachetnych za pośrednictwem internetu, na specjalnie do tego celu powołanych do życia e-skupów. W skupach internetowych można dokonać sprzedaży zarówno złomu w postaci starej biżuterii, jak również złota inwestycyjnego w formie gotowych sztabek.

Jak realizowana jest taka zdalna sprzedaż? Należy na wstępie wypełnić zamieszczony na stronie skupu formularz, podając swoje dane oraz ilość i typ sprzedawanego kruszcu. Po tej czynności odezwie się do nas konsultant, celem umówienia wizyty kuriera mającego odebrać od nas przesyłkę. Następnie po dostarczeniu paczki do skupu, dokonywana jest wycena jej zawartości. W chwili zaakceptowania przez nas proponowanej ceny, transakcja jest realizowana. Minusem tego typu rozwiązania jest dość długi czas realizowania transakcji i związane z nią ryzyko.

Wysyłkowa forma prowadzenia tego typu transakcji jest obecnie coraz popularniejsza. Taką formę sprzedaży umożliwi nam zarówno mały skup monet, jak również duże pracownie i warsztaty jubilerskie.

Więcej o skupach monet na stronie http://www.coinart.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *