biznes

Czym jest druk sublimacyjny?

Ostatnimi czasy druk sublimacyjny zyskuje coraz bardziej na popularności i jesz coraz częściej stosowany. Co ciekawe, nie stosuje się go jedynie na tkaninach, ale także na innych materiałach. Czym jest, na czym polega i w jakich przypadkach stosuje się metodę druku sublimacyjnego?

Co to jest druk sublimacyjny? Jak się go wykonuje?

Sublimację stosuje się głównie na tkaninach, przede wszystkim tych z domieszką poliestru. Wydruk wykonuje się specjalnymi atramentami na bazie wody. Pożądany wzór drukuje się na papierze transferowym. Należy pamiętać, by było to lustrzane odbicie tego, co ostatecznie chcielibyśmy przenieść na tkaninę. Następnym krokiem jest przeniesienie wzoru na wybraną tkaninę. Dokonuje się tego pod bardzo wysokim ciśnieniem (za pomocą specjalnej maszyny) – przy pomocy kalandra do sublimacji lub prasy termotransferowej. Co ciekawe, taki transfer wybranego wzoru możemy przeprowadzić nie tylko na tkaninach. Nadają się do tego także specjalne kubki porcelitowe czy blachy aluminiowe.

Do czego wykorzystuje się druk sublimacyjny?

Wydruki sublimacyjne wykorzystuje się głównie w reklamie. Za pomocą sublimacji możemy przenieść dowolny wzór, na przykład logo firmy czy hasło reklamowe, na dużą ilość koszulek. Nadruk będzie miał intensywne kolory, wysoką jakość, która nie będzie się zmniejszała wraz z każdym kolejnym praniem danej odzieży. Takie koszulki to świetne gadżety reklamowe! Wydruki metodą sublimacji bardzo często stosuje się również na materiałowych eko torbach. To świetny pomysł marketingowy dla niemal każdej firmy. W dzisiejszym świecie każdy chce być nieco bardziej eko, nie ma więc osoby, która nie ucieszyłaby się z takiego prezentu. Jest to praktyczny i przydatny każdemu gadżet. Kolejnym przedmiotem, który zawsze przyda się w pracy, bądź w domu są kubeczki. Jeśli nadrukujemy na nich logo firmy, będą jej wizytówką.

Jak widać, druk sublimacyjny na szerokie zastosowanie, głównie w reklamie. Gadżety z takim nadrukiem są estetyczne i trwałe, są więc idealną wizytówką dla danej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *