biznes

Busy do Niemiec – dostępne warianty

W XXI wieku nie ma problemu z podróżowaniem z kraju do kraju. Polska jest w strefie Schengen, więc, aby podróżować do innego państwa z tej grupy (w której znajdują się prawie wszyscy członkowie Unii Europejskiej) wystarczy mieć dowód osobisty, nie trzeba nawet paszportu. Dostępnych jest wiele opcji i alternatyw przejazdu. Busy do Niemiec – jakie są dostępne warianty?

Bus do konkretnego miasta a bus pod adres

Większość przewoźników ma, w swojej ofercie, busy do Niemiec jadące do konkretnych, większych miast – np. Berlin, Kolonia. Busy te zatrzymują się zazwyczaj w centrum miasta, na dworcach autobusowych. Z dworców autobusowych w Polsce również odjeżdżają. To najpopularniejsze i, zazwyczaj, najtańsze rozwiązanie.

Istnieją również opcje przejazdu pod konkretny adres, z konkretnego adresu. Należy ustalić detale jak najszybciej, najlepiej nawet kilka tygodni przed planowaną podróżą do Niemiec. Takie usługi oferują jedynie niektóre firmy, także dobrze będzie szybko zorientować się, czy to jest możliwe w naszym przypadku.

Wynajem busu do Niemiec a bus komercyjnej firmy

Busy komercyjnych przewoźników odjeżdżają zazwyczaj z dworców autobusowych. Mieści się do nich kilkadziesiąt osób. Nie trzeba się niczym martwić, tylko zająć swoje miejsce i ruszyć w drogę. Czasem oferują nawet kontakty (by naładować telefon bądź laptop) i Wi-Fi.

Bus do Niemiec można też wynająć. Wtedy wybieramy, na ile osób ma być pojazd. To świetna opcja dla dużych, zorganizowanych grup, które nie chcą dopasowywać się czasowo do rozkładu jazdy i chcą niezależności. Samemu można też wtedy wybierać, kiedy robi się postój. Minusem jest jednak to, że to opcja znacznie bardziej kosztowna (koszt wynajmu, paliwa) i ktoś musi ten bus prowadzić!

Różne pory odjazdu i tryby jazdy

Istnieje opcja przejazdu ekspresowego. Taki przejazd busem zawiera zazwyczaj mniej postojów i przystanków, jedzie się w nocy, autostradą. Czas może być krótszy o nawet kilka godzin, dlatego warto zwrócić uwagę na taką opcję! Może być jednak nieco droższa, ale zależy to od przewoźnika. Ekspres to najlepsze wyjście dla osób, którym zależy na czasie.

Istnieją opcje jazdy w dzień i w nocy. Ta pierwsza nie zmusi nas do bardzo wczesnej pobudki – wyjechać będzie można po pracy, na spokojnie. Będziemy wtedy znacznie bardziej wypoczęci i zrelaksowani podczas podróży. Opcja nocna jest zwykle szybsza, bo ruch na drodze jest znacznie mniejszy. Trzeba będzie jednak wstać bardzo wcześnie bądź, w przypadku wyjazdu w okolicach północy, nie spać w ogóle w domu, a spróbować w busie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *