Uroda

Chemabrazja, czyli głęboki peeling chemiczny

Zdrowa i zadbana skóra jest w stanie zdjąć z kalendarza każdej kobiety całe dziesięciolecia. O największy narząd naszego ciała trzeba jednak dbać regularnie już od najmłodszych lat. Właściwe nawyki profilaktyczne warto wyrobić u młodych dziewcząt już w wieku kilkunastu lat. Jednym z powszechnie stosowanych zabiegów pielęgnujących skórę jest peeling.

Szczególną odmianą tego zabiegu jest peeling chemiczny. Zamiennie stosowaną nazwą jest chemabrazja.

Jak działa peeling chemiczny?

Do tego rodzaju zabiegu stosuje się kompozycje substancji chemicznych pomagają usunąć martwy naskórek.

Istotą chemabrazji jest dotarcie do głębszych warstw skóry i oprócz złuszczania zalegających pokładów keratyny, pobudzenie głębokich warstwy naskórka do nadprodukcji komórek.

Efekt zwiększonej podaży nowych tkanek wykorzystany został w celach poprawy estetyki skóry.

Na przykład zabieg kwasem migdałowym stosowany jest do usuwania zmian na skórze. Po serii zabiegów znikają widoczne gołym okiem wykwity, które zaburzają estetykę widocznych fragmentów skóry, których nie można w naturalny sposób zasłonić odzieżą lub biżuterią.

Kiedy stosować zabiegi kwasem migdałowym?

Zabieg kwasem migdałowym wskazany jest do stosowania na skórę, która uległa zmianom zauważalnym gołym okiem. Przebarwienia pojawiające się na skórze w każdym wieku można usuwać dzięki skutecznemu działaniu naturalnego kwasu. Niewielkie rany znikają dzięki głębokiemu złuszczaniu i namnażaniu się zdrowych komórek skóry. Dzięki działaniu, które wytwarza aseptyczne środowisko, kwas migdałowy można stosować na zmiany chorobowe skóry na przykład przy masowych wystąpieniach trądziku. Zabiegami kwasem migdałowym można także usuwać w całości niewielkie zmarszczki. Większe zniekształcenia tkanek ulegają zaś znacznemu wygładzeniu.

Klasyfikacja ze względu na głębokość działania

Przy mniejszych zmianach skórnych, zakotwiczonych na powierzchni stosuje się peeling płytki. Obejmuje zaledwie powierzchniowe warstwy naskórka. Łagodne preparaty rozluźniają spoistość złogów keratynowych i nadają aksamitny koloryt skórze.

Jeśli zmiany struktury znajdują się w warstwach sięgających krańców naskórka stosuje się wtedy peeling średnio-głęboki. Środki złuszczające mają silniejsze działanie niż w pierwszym wypadku i można nimi usunąć przebarwienia i zmiany trądzikowe.

Drastyczne zmiany sięgające komórek skóry właściwej trzeba potraktować radykalnie i zastosować peeling głęboki. Usuwa się nim mocno zagłębione zmarszczki i blizny powstałe na skutek działania mechanicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *