Zarówno pomieszczenia prywatne, jak i budynki publiczne to miejsca, gdzie warto stawiać na zwiększanie bezpieczeństwa użytkowników. Liczy się przy tym utrzymanie czystości, jakość powietrza, ale także elementy wystroju, które mają na to wpływ. Przyjrzyjmy się bliżej wykładzinom antypoślizgowym i ich zastosowaniom.
Biura, urzędy, placówki medyczne – tam liczy się BHP!
Na co dzień korzystamy z wielu budynków, gdzie poruszanie się stanowi dla części osób problem. Wykładziny antypoślizgowe to jeden z istotnych sposobów na zwiększanie dostępności budynków użyteczności publicznej.
Dzięki odpowiedniej podłodze w biurze, urzędzie czy szpitalu z miejsc tych bez problemu mogą korzystać osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami czy mamy z dziećmi. Stosowanie wykładzin antypoślizgowych znacząco redukuje ryzyko wypadku, pozwalając na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa.
Sklepy i galerie handlowe – wykładziny, które ułatwiają życie
Mało kto obecnie ma czas, by spędzić kilka godzin w galerii handlowej, poruszając się niespiesznym krokiem. Tempo życia jest coraz szybsze – najpierw biegniemy do pracy, potem po pracy na szybkie zakupy, a następnie do domu.
Wszystko to sprawia, że nie możemy zachować przez cały czas tej samej ostrożności. Dzięki temu, że w marketach, sklepach i galeriach handlowych stosowane są coraz częściej wykładziny antypoślizgowe, unikamy wypadków spowodowanych śliską posadzką.
Wykładziny antypoślizgowe w domach prywatnych? Jak najbardziej!
Zastosowanie tego typu wykładzin w mieszkaniach i domach jednorodzinnych staje się coraz bardziej powszechne. Chronią one starszych mieszkańców przed upadkami i pozwalają im korzystać z pomieszczeń na równi z resztą rodziny.
Takie wykładziny przydatne są też, gdy chcemy zadbać o zdrowie kręgosłupa naszych pupili. To ważne zwłaszcza w przypadku dużych ras psów, które często cierpią na dysplazję stawów. Dzięki chodzeniu po wykładzinie antypoślizgowej zwierzaki w tej sytuacji wykonują mniejszy wysiłek przy każdym kroku i lepiej odpowiadają na rehabilitację.