biznes

Co składa się na rozszerzoną rzeczywistość?

Rozszerzona rzeczywistość to pojęcie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest to pewnego rodzaju połączenie pomiędzy światem rzeczywistym, a wirtualnym. Augmented reality software to technologia wykorzystywana w niemal każdej branży – rozrywkowej, medycznej, lotniczej, przemysłowej, a także wielu innych. Warto więc nieco zagłębić się w temacie.

Oprogramowanie augmented reality

Rozszerzona rzeczywistość składa się z dwóch podstawowych elementów. Jednym z nich jest augmented reality oprogramowanie, dzięki któremu możliwa jest obsługa sprzętu. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych aplikacji o zróżnicowanej funkcjonalności. Oczywiście oprogramowanie cały czas rozwija się, więc za kilka lat możliwości będą jeszcze większe niż obecnie. Augmented reality software to m.in. aplikacja skanująca budynki. Za pomocą smartfona oprogramowanie pobiera informacje na temat lokalizacji. Aplikacja wymaga czujnika GPS oraz obiektywu aparatu. Dzięki temu w kilka sekund dowiemy się, co to jest za obiekt, a także jakie punkty użytkowe się w nim znajdują. Jest to szczególnie przydatne w przypadku np. galerii handlowych. Bez ręcznego wprowadzania danych możemy dowiedzieć się, jakie sklepy znajdują się wewnątrz budynku.

Augmented reality oprogramowanie opiera swoje działanie na obrazie pobieranym z kamery oraz lokalizacji. Informacje nam przedstawione są pobierane z sieci. Oczywiście technologia rozszerzonej rzeczywistości jest o wiele bardziej zaawansowana, szczególnie jeśli chodzi o branżę medyczną, czy też inne dziedziny życia.

Sprzęt do rozszerzonej rzeczywistości

Oprogramowanie augmented reality to nie wszystko, gdyż niezbędny będzie nam również sprzęt. Oczywiście nie musimy posiadać najnowocześniejszych urządzeń. Wystarczy tablet, czy też smartfon. Istotne jest jedynie to, aby urządzenie obsługiwało zainstalowaną aplikację. Oczywiście im jest ono nowocześniejsze, tym wyższa skuteczność korzystania z oprogramowania. Mowa tutaj w szczególności o takich parametrach, jak np. rozdzielczość kamerki, czujniki pomiarowe, zasięg nadajnika GPS.

Oczywiście rzeczywistość rozszerzona to nie tylko smartfony i inne podobne urządzenia. Software augmented reality to technologia, która pozwala odczytywać dane w czasie rzeczywistym na dowolnym projektorze np. ekranie telewizora, czy też komputera. Oznacza to, że obraz może być wyświetlany na niemal każdej powierzchni, co zwiększa zakres zastosowań oraz swobodę użytkowania. Warto również wspomnieć, że na rynku dostępne są nowatorskie okulary z wizjerem Google Glass, dzięki którym kątem oka możemy cały czas przeglądać dostarczane informacje.

Więcej dowiesz się na stronie: https://cshark.com/areas/augmented-reality/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *